Uwaga rodzice z dziećmi!

Rozpoczyna się akcja pielęgnacji i konserwacji drzew w Ogródku Jordanowskim w Krośnie

Urząd Miasta poinformował o rozpoczynającej się akcji pielęgnacji i konserwacji drzew w Ogródku Jordanowskim. Prace potrwają do końca października. W tym czasie, z uwagi na bezpieczeństwo, korzystanie z parku będzie częściowo ograniczone.

Jak informuje Miasto, opracowana została ekspertyza dendrologiczna stanu drzew zlokalizowanych na terenie Ogródka Jordanowskiego przy ul. Grodzkiej w Krośnie, obejmująca gospodarkę istniejącym drzewostanem, niezbędne do wykonania zabiegi pielęgnacyjne oraz obumarłe drzewa, które należy usunąć.
 

18 września rozpoczną się prace konserwacyjno-pielęgnacyjne, które potrwają ponad miesiąc. W tym czasie prawie 190 drzew poddanych zostanie pielęgnacji (tzn. m.in. usunięcie suszu/martwych konarów, prześwietlenie/redukcję koron w zakresie wskazanym w ekspertyzie), a 12 martwych lub chorych drzew zostanie usuniętych. Zostaną także wykonane wiązania w koronach wskazanych drzew, a w przypadku 11 po przeprowadzeniu zabiegów pielęgnacyjnych, wykonana zostanie kontrola stabilności i podjęte zostaną decyzje odnośnie ich pozostawienia bądź usunięcia.

W związku z zaplanowanymi pracami, korzystanie z Ogródka Jordanowskiego zostanie ograniczone poprzez jego sukcesywne wydzielanie, zabezpieczenie na potrzeby wykonywanych prac. W tym okresie Urząd zaleca szczególną ostrożność przy korzystaniu z parku.

Wkrótce napiszemy więcej o parku, w związku z zagrożeniem kolejną wycinką pod planowaną budowę drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content