„EMERYTURA = KULTURA”

CO TO JEST „EMERYTURA = KULTURA”? To organizowana przez Stowarzyszenie Teatr s.tr.a.c.h i Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie akcja skierowana do osób w wieku senioralnym, która udowadnia, że na rozwój ukochanych pasji oraz udział w interesujących, kreatywnych wydarzeniach kulturalnych nigdy nie jest za późno! Rozmaite atrakcje, przygotowane w ramach poprzednich edycji tego przedsięwzięcia, sprawiły, że każda kolejna cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem.

Wydarzenia realizowane w ramach projektu „Emerytura = Kultura” pozwalają osobom po 60 roku życia poszerzyć wiedzę na różne interesujące tematy, rozwinąć przydatne umiejętności i zabrać ze sobą piękne wspomnienia. W tym roku będzie tak samo!

Projekt „Emerytura = Kultura” 2022 stanowi element przygotowań do XV edycji Festiwalu Sztuk Alternatywnych Nocne Teatralia Strachy, organizowanego wraz z Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, który odbędzie się w dniach 8-10 września 2022 w Krośnie.

„EMERYTURA = KULTURA” 2022 – CO SIĘ ODBĘDZIE?

Tegoroczna edycja projektu „Emerytura = Kultura” opiera się na cyklu spotkań poświęconych różnym, interesującym dziedzinom, zagadnieniom i problemom – w formie wykładów i warsztatów – o charakterze edukacyjnym, medycznym i kulturalnym. 

Zaplanowane wydarzenia:

1. Wykład oraz warsztaty edukacyjno-medyczne „Zaburzenia pamięci u seniorów”– przeprowadzone przez lekarza specjalistę w dziedzinie neurologii

27 sierpnia 2022, godz. 16:30 – prowadzący: lek. Paweł Wrona, neurolog

2. Wykład edukacyjno-kulturalny „Choroby neurologiczne w sztuce”– przeprowadzone przez lekarza specjalistę w dziedzinie neurologii

3 września 2022, godz. 16:30 – prowadzący: lek. Paweł Wrona, neurolog

3. Wykład edukacyjno-medyczny „Jestem kochaną babcią, jestem kochanym dziadkiem” – dotyczący zaburzeń mowy i rozwoju u dzieci – profilaktyki, wczesnego wykrywania i terapii – przeprowadzony przez specjalistę neurologopedkę

4 września 2022, godz. 16:30 – prowadząca: mgr Dagmara Bogacz, neurologopeda

Wszystkie zaplanowane wydarzenia odbędą się w Biurze Wystaw Artystycznych (ul. Wojciecha Roberta Portiusa 4, Krosno).

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W ZAPLANOWANYCH WYDARZENIACH?

Wstęp na wszystkie spotkania realizowane w ramach tegorocznej edycji projektu „Emerytura = Kultura” jest bezpłatny. Jednak aby wziąć udział w danym wydarzeniu, należy zgłosić chęć uczestnictwa w nim drogą telefoniczną lub mailową.

Uwaga! Liczba uczestników każdego z zaplanowanych wydarzeń jest ograniczona!

Aby dokonać zgłoszenia, wystarczy skorzystać z poniższych danych:

Telefon: 790-603-787
E-mail: [email protected]
(z dopiskiem w tytule wiadomości „wykład dla seniorów”)

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach akcji „Emerytura = Kultura” 2022! Bo kultura jest dobra na wszystko – i na każdy czas. Do zobaczenia!

Projekt zrealizowany przy pomocy finansowej Gminy Krosno.

zdjęcie: Wykład podczas jednej z poprzednich edycji festiwalu fot. STRACHy

STRACHy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content