Strona główna Od Redakcji KrosnoSfera w czasach zarazy

KrosnoSfera w czasach zarazy

115
0
Pierwsza strona KrosnoSfery nr 28 z 20 marca 2020r.
KrosnoSfera w czasach zarazy

Pandemia choroby COVID-19 powodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 wpływa na wszystkie dziedziny życia. Na obecnym etapie konieczne jest spowolnienie rozwoju choroby i ograniczenie liczby osób zakażonych. Z tego powodu niezbędne jest ograniczenie kontaktu z innymi osobami, zachowywanie bezpiecznych odstępów, unikanie dużych skupisk ludzi. 

Życie kulturalne i społeczne zamiera, oby tymczasowo. Nie odbywają się imprezy masowe i spektakle, zamknięto kina, puby i restauracje. Nie odbywają się wernisaże wystaw, ani spotkania z ludźmi pełnymi pasji. Także wiele firm ogranicza, lub wręcz zamyka działalność. 

To trudny czas dla KrosnoSfery, która jest dwutygodnikiem Społeczno-Kulturalnym. Zapowiedzi i relacje z wydarzeń społecznych i kulturalnych stanowiły zawsze znaczną część treści gazety. Płatne zapowiedzi spektakli i materiały promocyjne firm stanowią główne źródło finansowania gazety, którą dostarczamy Wam za darmo. Obecnie, w związku z odwołaniem lub przesunięciem wszelkich imprez masowych oraz ograniczeniem działalności firm, także KrosnoSfera znajduje się w trudnej sytuacji. Zamknięte są szkoły, biblioteki, urzędy, uczelnia, instytucje kultury, czyli miejsca, w których mogliście znaleźć KrosnoSferę. Z tych powodów rozważamy tymczasowe ograniczenie lub zawieszenie działalności, np. przez ograniczenie objętości, nakładu lub liczby wydań. Obecne wydanie jest dostępne praktycznie tylko w sklepach spożywczych i niektórych aptekach, jednak odkładamy część nakładu, żeby w przyszłości dostarczyć gazetę do instytucji kultury, by każdy zainteresowany mógł ją sobie odebrać. Tymczasem zapraszamy na naszą stronę internetową i do śledzenia naszego profilu na FB. 

Mamy nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie i nie będzie to konieczne. W innym wypadku utrzymanie KrosnoSfery w dotychczas znanej Wam formie będzie możliwe tylko dzięki Waszym darowiznom. Liczymy na Wasze wsparcie, jeżeli nasze działania na rzecz kultury, społeczeństwa obywatelskiego, ochrony środowiska, a także działania “strażnicze”, stanowią dla Was istotną wartość. 

KrosnoSferę możesz też dostać prosto do domu.

REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here