IX Piknik Rodzinny w Rymanowie-Zdroju

Najbliższą niedzielę, 26 czerwca warto będzie spędzić w Rymanowie-Zdroju na IX Pikniku Rodzinnym pamięci Ignacego Łukasiewicza, na który serdecznie zaprasza Świerkowy Zdrój Medical Spa Sp. z o.o.. Organizatorzy szykują moc atrakcji. Oprócz świetnej zabawy i sportowych emocji, będzie można dowiedzieć się wielu nowych, ciekawych rzeczy a także tego, jak lepiej dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Na niedzielne popołudnie, organizatorzy przygotowali dziesięć głównych paneli tematycznych: poświęcony życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza, prozdrowotny, sportowy, bezpieczeństwa, ekologiczny, naukowy, regionalny, artystyczny, zabawowy i rekreacyjny. W bogatym programie z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dla dzieci w wieku do lat 12 przygotowano Turniej o Puchar Arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudy (zwycięzcy Pucharu Świata 2021), dla amatorów sportu przewidziano również pokaz umiejętności piłkarskich prezentowany przez zawodników jednej z najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno, pokaz sztuk walki grupy MMA Krosno prowadzonej przez trenera Adama Tomasika i MMA Sokół Rymanów prowadzonej przez trenera Bogdana Rajchla, pokazy wodne sekcji pływackiej Aktiv Pro na nowoczesnym kompleksie basenów odkrytych, zawody pływackie o Puchar Burmistrza Rymanowa Wojciecha Farbańca, turniej siatkówki plażowej, konkurs strzelecki prowadzony przez Paintball Rymanów-Zdrój. Sportowe atrakcje uzupełnią zabawy i konkursy sprawnościowe dla całej rodziny.

Uczestnicy Pikniku będą mieli możliwość skorzystania z symulatora dachowania oraz udziału w prezentacjach i pokazach służb mundurowych.

Konsultacje z pielęgniarką, dietetykiem i fizjoterapeutą oraz możliwość wykonania nieinwazyjnych badań kardiologicznych to tylko niektóre elementy panelu prozdrowotnego.

Na wszystkie dzieci czekać będą liczne atrakcje i zabawy m.in. zjeżdżalnie, dmuchańce, malowanie twarzy oraz konkursy z nagrodami.

Ponadto w programie występy wokalne i taneczne. Wieczorową porą odbędzie się koncert finałowy Studia Piosenki Swing działającego w Regionalnym Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie oraz wyjątkowy pokaz ogniowy prezentowany przez Teatr Ognia „Aurora”.

Jak co roku gwarantujemy świetną zabawę i moc atrakcji! – obiecują organizatorzy.

Partnerem strategicznym został Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny. Jednym z głównych partnerów wydarzenia jest Województwo Podkarpackie.

Patronat honorowy nad Piknikiem objęli Starosta Krośnieński Jan Pelczar oraz Burmistrz Gminy Rymanów Wojciech Farbaniec.

Piknik odbędzie się na terenach zielonych oraz terenie nowoczesnego kompleksu basenów odkrytych przy ulicy Zdrojowej w Rymanowie-Zdroju.

red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content