Strona główna Zdarzyło się jutro MANUFAKTURA WYOBRAŹNI

MANUFAKTURA WYOBRAŹNI

165
0
Manufaktura wyobraźni 2019 - oferta zajęć wakacyjnych dla dzieci - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, hol główny, ul. Kolejowa 1, Krosno

Termin: lipiec – sierpień 2019

Godzina: 10.00-13.00

Partner wydarzenia: GraTy

Szczegóły na stronie internetowej RCKP

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy:

Zapisy w sekretariacie RCKP:

Osobiście: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, sekretariat, pokój 235 (I piętro), ul. Kolejowa 1, Krosno lub online, przez formularz kontaktowy.

W myśl zasady, że z bycia dzieckiem nigdy się nie wyrasta, a dzieciństwo powinno trwać jak najdłużej, zapraszamy najmłodszych do udziału w Manufakturze Wyobraźni. Dzieciom w wieku od 6 do 13 lat oddajemy hole i galerie oraz całą naszą uwagę. Zamiast telefonów – kredki, farby i nożyczki, a zamiast komputerów zajęcia, które za kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat będą pięknym wspomnieniem z dzieciństwa. Odkurzymy gry planszowe, udowadniając, że wspólne rozgrywki dają o wiele więcej radości niż samotne spędzanie czasu, zagramy w grę stworzoną po części przez nas i naszych praktykantów, a po części – to już podczas zajęć – przez Was, poznamy  ludzi i pasje warte poznania – dowiemy się, czym jest bakcyl i że wcale nie tak trudno go złapać, pokolorujemy szarą rzeczywistość, używając do tego hektolitrów farby, kredek we wszystkich możliwych kolorach, wyrzeźbimy i ulepimy nie tylko pionki do gry, ale wszystko to, co podpowie wyobraźnia. Będziemy łączyć kolory, techniki, malować, lepić, kleić i ciąć, udowadniając jednocześnie, że relaks jest prawdziwą sztuką. W lipcu i sierpniu zapraszamy do Manufaktury niczym nieograniczonej wyobraźni!

Widzimy się (zawsze o tej samej godzinie 10.00-13.00):

3 lipca 2019
10 lipca 2019
17 lipca 2019
24 lipca 2019
31 lipca 2019
7 sierpnia 2019
14 sierpnia 2019
21 sierpnia 2019
28 sierpnia 2019

Każdego roku tworzymy plakat wydarzenia – w tym roku plakat, oprócz oczywistej funkcji informacyjnej, jest również grą planszową, w którą grać będziemy podczas każdego ze spotkań. Będzie go również można pobrać z naszej strony i wydrukować lub pod koniec wakacji odebrać na Kolejowej 1 (format A2. Edycja limitowana, ponieważ większość plakatów idzie na miasto – te niewykorzystane chcemy oddać w dobre ręce). Na stronie pojawiać się będą – na bieżąco – różne wersje gry: zaczynamy od wersji podstawowej, do kolejnej pytania stworzyli nasi praktykanci. Zachęcamy też do przygotowania własnej fabuły i zasad gry.

Manufaktura wyobraźni 2019 - oferta zajęć wakacyjnych dla dzieci - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

Gra „Manufaktura wyobraźni”

Liczba graczy: od 2 (w zależności od liczby graczy mogą zmieniać się reguły gry, np. każde przejście planszy to jedna runda, a może ich być np. 5)

Wiek graczy: dowolny (Uwaga na drobne elementy, które mogą zostać zjedzone, np. pionki lub kostka – nie są jadalne)

Przygotowanie rozgrywki:

1. Rozwiń plakat = planszę

2. Przygotuj pionki (te wykonane podczas zajęć plastycznych lub w domu, możesz też wykorzystać kolorowe guziki lub wszystko to, co przyjdzie Ci do głowy) i kostkę do gry

3. Grę rozpoczyna osoba, która wyrzuciła największą liczbę oczek na kostce

Przebieg rozgrywki:

Manufaktura wyobraźni 2019 - oferta zajęć wakacyjnych dla dzieci - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza
Zasady gry „Manufaktura Wyobraźni”


REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here