Trwa głosowanie na projekty przedstawione w Budżecie Obywatelskim. Głosować można do 5 listopada.
W sumie do głosowania dopuszczono 18 projektów ogólnomiejskich i 19 osiedlowych. Każdy mieszkaniec może zagłosować na jeden projekt „miejski” i jeden „osiedlowy”.
Mieszkaniec może wybrać jeden z następujących sposobów głosowania:
1. Za pomocą aplikacji elektronicznej dostępnej na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego;
2. Za pomocą papierowej karty do głosowania, zawierającej odcisk pieczęci urzędowej Prezydenta, poprzez odbiór karty po okazaniu dokumentu ze zdjęciem pozwalającego na weryfikację tożsamości i wrzucenie karty do urny zlokalizowanej w budynku Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a lub w innym miejscu lub miejscach wyznaczonych przez Prezydenta;
3. Za pomocą karty do głosowania. Kartę podpisuje się podpisem elektronicznym i przekazuje w formie elektronicznej na adres podany na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego.
Zachęcamy do poparcia projektu ogólnomiejskiego nr. 12: „Powrót Kuriera 2021”, którego celem jest wprowadzenie w Krośnie ogólnodostępnego informatora dla mieszkańców, wykorzystującego także nowoczesne technologie.
„Kurier Krośnieński” funkcjonował przez wiele lat, jako informacyjny dodatek samorządowy w prasie lokalnej. W ubiegłym roku zniknął, wraz z likwidacją tygodnika „Nowe Podkarpacie”. „Kurier Krośnieński” zawsze był formą przekazywania informacji dla mieszkańców, zawierał też aktualne dane kontaktowe, pomocne w załatwianiu spraw urzędowych. W 2020 roku szczególnie odczuwalny jest brak takiej formy „miejskiego informatora”, który mógłby zawierać np. informacje dotyczące zmian związanych z epidemią COVID-19.
Pod hasłem „Powrót Kuriera 2021” przewidziana jest publikacja miejskiego informatora w prasie lokalnej, nie rzadziej niż 2 razy w miesiącu. Ze względu na dostępność wskazana jest prasa bezpłatna, o dostępnym nakładzie w mieście Krośnie, nie mniejszym niż 5000 egzemplarzy.
Spodziewanym efektem będzie poprawa przepływu informacji, w tym kierowanej do seniorów. Równocześnie dzięki coraz szerszemu używaniu smartfonów możliwe jest połączenie papierowej formy ze stronami internetowymi poprzez technologię QR Code. Informacja w powszechnie dostępnej gazecie może zwrócić uwagę i skłonić czytelnika do odwiedzenia strony internetowej, której inaczej by nie odwiedził.
Projekt „Powrót Kuriera 2021” przewiduje pilotażowe wprowadzenie ulepszonej, zmodernizowanej wersji „Kuriera Krośnieńskiego”. Zastosowanie rozwiązania polegającego na wykorzystaniu prasy bezpłatnej będzie stanowiło alternatywę dla ulotek drukowanych przez Urząd Miasta, które często są nieskuteczne, bowiem nie trafiają do mieszkańców leżąc w budynkach instytucji publicznych. Oparcie projektu o prasę bezpłatną i dołączenie technologii QR Code spowoduje znaczne podniesienie efektów „Kuriera”, w porównaniu do wersji z ubiegłych lat, która dostępna była wyłącznie w prasie płatnej i nie zawierała elementów łączących informację na papierze z Internetem.
„Powrót Kuriera 2021” to także sposób na ominięcie „cyfrowego szumu informacyjnego”. Obecnie użytkownicy Internetu są dosłownie atakowani ogromną ilością informacji, w tym fałszywych, z różnych źródeł. Strona internetowa gminy, to jedno z ostatnich miejsc, które odwiedzają. „Kurier Krośnieński” stosujący technologię QR Code może dotrzeć do tych użytkowników i zachęcić do skorzystania z miejskich informatorów i aplikacji w Internecie. Efektywność „Powrotu Kuriera 2021” będzie zatem większa niż poprzedniej formy „Kuriera Krośnieńskiego”. W 2021 roku będzie można prześledzić jaki nastąpił wzrost liczby odwiedzin stron UM Krosna i wzrost liczby osób korzystających z miejskich aplikacji i podstron informacyjnych (np: „Nasze śmieci”, „Naprawmy to”, „Teleopieka dla seniora”, „Czyste powietrze”). Na podstawie tych danych będzie można podjąć decyzję o zakresie i formie kontynuacji „Kuriera Krośnieńskiego”.
Pasjonauci