W czwartek (28.09.) o godzinie 9 rozpocznie się wrześniowa sesja Rady Miasta Krosna. W programie obrad znalazł się projekt nowej Strategii Rozwoju Miasta Krosna.
Strategia
Podczas sesji omawiana będzie Strategia Rozwoju Miasta na najbliższe lata. Jednym z priorytetów ma być rozwój gospodarczy i komunikacyjny.
“Podstawą rozwoju gospodarczego miasta jest dostępność atrakcyjnej, dobrze płatnej pracy, która zachęca młodych ludzi do związania swojej przyszłości z Krosnem. Należy tworzyć atrakcyjne warunki dla lokowania nowych inwestycji w innowacyjnych branżach oraz dla rozwoju lokalnych przedsiębiorstw. Podstawą tych działań będzie budowa połączenia
drogowego miasta w kierunku drogi ekspresowej S19, która znacząco poprawi atrakcyjność inwestycyjną, a także kompleksowe przygotowanie nowej strefy dla inwestorów strategicznych. Ważnym zadaniem jest także dalsze rozwijanie infrastruktury dla branży lotniczej, priorytetowej dla miasta, w tym rozwój lotniska oraz terenów inwestycyjnych w jego
otoczeniu” – czytamy w projekcie.
Równocześnie spodziewany jest spadek liczby mieszkańców z obecnych około 44 tysięcy, to 41 tysięcy osób.
Konsultacje
Radni zajmą się też zmianami w kwestii określenia szczegółowego sposobu konsultowania z Miejską Rada Pożytku Publicznego w Krośnie lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach działalności statutowej tych organizacji. Czy głos organizacji obywatelskich będzie bardziej słyszalny?
Usuną pomnik, ale nie ten…
Planowane jest także usunięcie pomnika z sąsiedztwa klasztoru Kapucynów. Nie, nie chodzi o sowiecki monument, w sprawie którego Rada Miasta już zabierała głos. Tym razem chodzi o pomnik przyrody, drzewo, które utraciło swoje walory i zaczyna stanowić zagrożenie.
Wszystkie projekty uchwał i program Sesji dostępne są w BIP.
Projekty uchwał znajdziecie w BIP (Kliknij w link)
Transmisja obrad będzie dostępna w Internecie
Na zdjęciu widoczne jest drzewo, które ma zostać pozbawione „ochrony pomnikowej”. Fot. Piotr Dymiński