Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaprasza na szereg wydarzeń, dzięki którym lipiec, nawet jeśli pogoda nie dopisze, na pewno nie będzie nudny!
Trwają zapisy na warsztaty wakacyjne dla dzieci!
W okresie wakacyjnym w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej dzieci w wieku 6-14 lat, mogą wziąć udział w 4-dniowych turnusach warsztatów wakacyjnych.
Zajęcia będą odbywać się od wtorku do piątku, w godzinach od 9:30 do13:30.
Na uczestników czekać będą:
- gry multimedialne i zabawy z animatorem,
- warsztaty kulinarne,
- warsztaty rękodzielnicze i plastyczne.
Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!
Warsztaty dla dzieci są odpłatne.
Szczegółowy harmonogram warsztatów oraz instrukcja zapisów na warsztaty znajduje się na stronie internetowej: https://www.etnocentrum.pl/pl/post/wakacje_wakacyjne_2021

Wernisaż wystawy „Fastrygi. Pamięć drewna”
Już 3 lipca w Etnocentrum odbędzie się wernisaż kolejnej wystawy czasowej. Wystawa „Fastrygi. Pamięć drewna” to ponad 40 prac Pana Pawła Armaty, który prowadzi swoją pracownię Eeoart. Obiekty prezentowane na wystawie to płaskorzeźby oraz dzieła graficzno-malarskie. O swoich pracach pisze: „Mieszana technika plastyczna, którą zastosowałem do stworzenia prac, to połączenie malarstwa, grafiki i kolażu, a cały proces twórczy to z założenia „eksperyment” oparty w przewadze na działaniu intuicyjnym.”
Wernisaż wystawy odbędzie się 3 lipca o godz. 18:00 w Galerii wystaw czasowych w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, ul. Kolejowa 29a, Krosno.
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 3 – 29 lipca, w godzinach funkcjonowania Etnocentrum. Wstęp bezpłatny.
Poprzednią wystawę „Smaryda. Hafty, wycinanki i makaty Aśki Borof”, można bezpłatnie zobaczyć do 30 czerwca w godzinach funkcjonowania Etnocentrum.
Szczegóły na temat wystaw czasowych znajdują się na stronie internetowej: https://www.etnocentrum.pl/pl

Projekt Start-up w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej
W lipcu ruszają długo wyczekiwane warsztaty z projektu „Start-up w tradycję” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Oferta warsztatów obejmuje 4 spotkania z różnych specjalizacji rzemieślniczych. Harmonogram poniżej:
- 8 -11 lipca – warsztaty pszczelarskie,
- 13 – 18 lipca – warsztaty kamieniarskie,
- 7 – 11 sierpnia warsztaty zduńskie,
- 1 – 5 września – warsztaty plecionkarskie.
Wszystkie warsztaty są bezpłatne. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują wcześniejsze zapisy na warsztaty. Szczegóły oraz formularze do zapisów znajdują się na stronie internetowej: https://etnocentrum.pl/pl/start-up-2

Etnoranki czyli warsztaty kulinarne ze wspólnym śniadaniem
Od solidnego śniadania powinno się zaczynać każdy dzień, a nawet tydzień!
W każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 10:30 w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej odbywać się będzie wspólne gotowanie tradycyjnych potraw śniadaniowych wg starodawnych przepisów. W trakcie Etnoranków każdy z uczestników będzie aktywnie włączony w przygotowywania wspólnego posiłku. Takie spotkanie to świetna okazja do wysłuchania historii z przeszłości, ale także przedstawienia własnych doświadczeń.
Na Etnoranki obowiązują wcześniejsze zapisy, szczegóły na stronie internetowej https://www.etnocentrum.pl/pl w zakładce BILETY ONLINE lub pod numerem telefonu: 13 47 43 513.

EZK/red