Strona główna Zdarzyło się jutro Krosno poczuje bluesa

Krosno poczuje bluesa

202
0
Od 12 do 14 września w Krośnie na Galicja Blues Festival będzie można usłyszeć bluesowe zespoły z całego świata
16 Galicja Blues Festival

Na nadchodzący weekend Krosno stanie się stolicą bluesa. A to za sprawą 16 już edycji Galicja Blues Festival. W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza będzie można usłyszeć zespoły z różnych krajów i przenieść się w czasie do lat, w których królował blues.

12 września 2019, godzina 19.00, za kurtyną

WRACAMY DO MONTEREY

Na scenie:

Acoustic Fly

Los Agentos

https://www.youtube.com/watch?v=rNnIVqve0kg&list=OLAK5uy_l5OPJsQfArwveTqiD2vzf 4R-t2oK3NMQ8&index=6
Los Agentos – Afrykański Śnieg

Dzień pierwszy festiwalu (12 września) to „Wracamy do Monterey”, czyli scena RCKP zamienia się w legendarny Monterey Pop Festival kumulujący w sobie ducha dekady i zwiastujący nadchodzącą erę rocka z głównymi jej odcieniami: blues rock, folk rock i psychedelic rock. To tutaj pełnym blaskiem rozbłysły gwiazdy Jimiego Hendrixa, Janis Joplin, Grateful Dead, Simon and Garfunkel czy Paul Butterfield Blues Band. Koncerty w scenerii klubowej (scena RCKP), stoliki, napoje (stroje „dzieci kwiatów” mile widziane – będą nagrody dla tych , którzy swoim kostiumem oddadzą klimat tamtej ery, ery hippie). Muzyka, która zabrzmi tego wieczoru będzie adekwatna do hasła przewodniego. Zagrają: polsko-brytyjski Acoustic Fly oraz Los Agentos z autorskim, premierowym materiałem pochodzącym z właśnie przygotowanej do wydania płyty. Los Agentos w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie!
(Redakcja KrosnoSfery życzy zespołowi dalszych sukcesów i dziękuje za wspaniałą muzykę 🙂 )

13 września 2019, godzina 19.00, za kurtyną

VLAKOM DO TEXASU

Na scenie:

Teksasy z gościnnym udziałem Wojtka Cugowskiego

WBand

Drugi dzień festiwalu (13 września) „Vlakom do Texasu”, upłynie pod znakiem muzyki z pogranicza USA i Meksyku. Nie zabraknie energicznego, współczesnego blues-rocka i wirtuozerskich popisów gitarowych. Wieczór ponownie w scenerii klubowej, ale tym razem przywdziewamy (mile widziane) ubranka rodem z Texasu (będą nagrody za fajną stylizację) Zagrają: Teksasy z gościnnym udziałem Wojtka Cugowskiego i czołowa czesko-słowacka formacja WBand.

WBand – Burnt it down

14 września 2019, godzina 19.00, sala koncertowa

PRZEZ KONTYNENTY

Na scenie:

Studio Piosenki SWING

Zdrowa Woda

Vanesa Harbek

Wanda Johnson

Prowadzenie: Marcin Kusy

Dzień trzeci XVI GBF (14 września) przeniesie nas „Przez kontynenty” (kostiumy nawiązujące do motywów północno- bądź południowoamerykańskich mile widziane – wykażcie się wyobraźnią, znów będą nagrody). Tego dnia przenosimy się zza kurtyny na wielką salę koncertową RCKP. Obsada tego koncertu będzie międzynarodowa, wręcz międzykontynentalna. Rozpoczną soliści Studia Piosenki Swing (reprezentacja Krosna), a po nich sceną zawładną: reprezentująca Polskę legendarna Zdrowa Woda, reprezentantka Ameryki Południowej, Argentynka Vanesa Harbek i jej blues Band oraz prosto z USA Wanda Johnson z zespołem. Królował będzie blues nie stroniący od soulu, ostrych rock&rollowych wycieczek, a nawet argentyńskiego tanga.

Vanesa Harbek

Ceny biletów:
12 i 13 września: 30 zł, 25 zł, z KKM 20 zł
14 września: 40 zł, 35 zł, z KKM 30 zł
Karnet : 60 zł, z KKM 50 zł

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP ul. Kolejowa 1 (p. 234)
Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek – piątek 10.00-13.00 oraz 14.30-17.30
sobota 10.00-14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem

Rezerwacja telefoniczna i internetowa:
13 43 218 98 w. 159 | sprzedaz.imprez@rckp.krosno.pl

Odwiedź fanpage Galicja Blues Festival na facebooku!


REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here