JAK SMAKUJE KROŚNIEŃSKI MIÓD?

Trzy ule z recyklingu, ustawione wśród drzew owocowych, a dookoła kwietna łąka w zakolu Wisłoka, to nowy dom dla pszczół.

5 lipca o godz. 13.00 w Zakolu Wisłoka w Krośnie, Prezydent Miasta Piotr Przytocki  wraz z przedstawicielami Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz najmłodszymi krośnianami sprawdzą efekty pracy pszczół krainek. Przy tej okazji będzie można skosztować krośnieńskiego miodu i produktów pszczelich. Miodobraniu będą towarzyszyć warsztaty eko dzięki którym poznamy ciekawostki z życia pszczół i recyklingu. 

Edukacja ekologiczna na słodko

 „Zapraszam krośnian na miodobranie z pokazowym wirowaniem miodu. Pszczoły krainki czują się u nas doskonale, dlatego mam nadzieję, że  tegoroczny krośnieński miód zaskoczy nas swoim smakiem.” – mówi Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna. 

Uczestnicy miejskiego miodobrania będą mogli spróbować swoich sił w odsklepianiu miodu czy obsłudze miodarki. „W ramach miodobrania zdradzimy pszczele sekrety, przeprowadzimy eko konkurs i rozdamy ekologiczne upominki. Przypomnimy również budowę ula z recyklingu i odkryjemy co łączy pralkę z pszczołami. Opowiemy o tym, gdzie trafiają elektrośmieci i co możemy z nich odzyskać” – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko. 

Pasieka z recyklingu

Trzy charakterystyczne czerwone ule z elementów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci stanęły w Krośnie w ramach projektu Elektryczne Śmieci. Pasieką w Zakolu Wisłoka opiekuje się mistrz pszczelarski o wieloletnim doświadczeniu Marek Barzyk. Krosno znalazło się na szlaku pasiek z recyklingu obok takich miast jak: Zamość, Świdnik, Kraśnik, Wałbrzych, Częstochowa, Iłża. Więcej o szlaku pasiek z recyklingu znajduje się na stronie Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content