Budżet Obywatelski Krosna. Już można głosować!

Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego. Po licznych zawirowaniach i zawieszeniu na rok, to niezwykle popularne narzędzie wraca w ręce mieszkańców!

Czym jest Budżet Obywatelski?

To wydzielona część budżetu miasta Krosna, o której przeznaczeniu zdecydują w głosowaniu mieszkańcy. W tym roku do dyspozycji jest 2 700 000 złotych. Z czego 500 tys. przeznaczone jest na projekty ogólnomiejskie, a dla każdej z dzielnic i osiedli przeznaczono po 175 000 zł.


Głosowanie właśnie ruszyło!

Mieszkaniec może wybrać jeden z następujących sposobów głosowania:

  1. Za pomocą aplikacji elektronicznej dostępnej na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego (dostępne od 30 listopada na stronie https://krosno.budzet- obywatelski.org/). W ten sposób głosować może wyłącznie mieszkaniec zameldowany w mieście w dniu poprzedzającym dzień rozpoczęcia głosowania.
  2. Za pomocą papierowej karty do głosowania, zawierającej odcisk pieczęci urzędowej Prezydenta, poprzez odbiór karty po okazaniu dokumentu ze zdjęciem pozwalającego na weryfikację tożsamości i wrzucenie karty do urny zlokalizowanej w budynku Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a lub (lub w innym miejscu lub miejscach wyznaczonych przez Prezydenta).
  3. Za pomocą karty do głosowania. Kartę podpisuje się podpisem elektronicznym i przekazuje w formie elektronicznej na adres podany na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego.

Kto może głosować?

Każdy mieszkaniec Krosna może oddać głos na projekt w Budżecie Obywatelskim. Naprawdę, nie ma znaczenia Twój wiek! Również dzieci mogą wyrazić swoje zdanie o tym, jak ma zostać zagospodarowany Budżet Obywatelski. Za wyjątkiem głosowania przez Internet, nie jest konieczne nawet zameldowanie w mieście. Należy jedynie złożyć oświadczenie o zamieszkiwaniu na terenie miasta przy oddawaniu karty do głosowania.

Ile razy można zagłosować?

Można oddać jeden głos w każdej kategorii. Łącznie daje to trzy głosy.
Kategoria I – to tzw. “projekty ogólnomiejskie”
Kategoria II – to projekty dla dzielnic i osiedli.
Kategoria III – to działania o charakterze społecznym, kulturalnym lub oświatowym.

Każdy mieszkaniec może wybrać najbardziej odpowiadający mu projekt w każdej kategorii. Pełną listę, wraz z opisami przygotowanymi przez twórców projektu znajdziecie na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego.

My szczególnie polecamy projekt Osiedlowy: “Przestrzeń sąsiedzka – interGRAcja – stworzenie osiedlowego miejsca integracji międzysąsiedzkiej i międzypokoleniowej” (Kategoria II), przygotowany we współpracy Rady Osiedla Tysiąclecia, Fundacji GraTy i Fundacji Pasjonauci. W Kategorii III polecamy
Festiwal Sąsiedzki – II Święto Ulicy Kolejowej

Pasjonauci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content