Uroczyste otwarcie wystawy malarstwa i rzeźby lokalnych artystów w Dworze Kombornia
13 listopada 2021 r. o godzinie 16:00 w Dworze Kombornia odbędzie się wernisaż prac twórców
z powiatu krośnieńskiego i jasielskiego, którzy zaprezentują rzeźby w kamieniu, rzeźby ceramiczne, obrazy, kolaże oraz grafiki. Wśród wspomnianych artystów znaleźli się: Piotr Betlej, Anna Brożyna, Anna Papiernik, Jan Kukułka, Małgorzata Samborska oraz Bogdan Samborski.
Podczas wernisażu planowane jest spotkanie z autorami, występ muzyczny oraz poczęstunek. Osoby, które zapiszą się na wydarzenie i dostaną potwierdzenie rejestracji (liczba miejsc jest ograniczona) będą miały okazję spróbować przekąsek na bazie produktów regionalnych, w tym karpackich, ekologicznej wołowiny, ekologicznych warzyw i owoców.
WAŻNE: Rejestracja na sobotnie wydarzenie jest otwarta i bezpłatna. Można jej dokonać wysyłając: swoje imię, nazwisko, maila kontaktowego na: [email protected]
Serdecznie zapraszamy na wernisaż, który będzie doskonałą okazją do zdobycia nowych doświadczeń, poznania artystycznego świata i ciekawych ludzi. Gwarantujemy wspaniałe emocje i wyjątkowo spędzony czas. Prace, które pojawią się podczas wydarzenia, będzie można oglądać przez kolejny miesiąc w Dworze Kombornia.
Organizatorem wystawy jest Fundacja Slow Beskid, która aktywnie działa na rzecz rozwoju turystyki Beskidu Niskiego i Pogórza, zwłaszcza w obszarze enoturystyki, turystyki kulturowej i turystyki kulinarnej. Współorganizatorem jest Dwór Kombornia. Operatorem projektu są Stowarzyszenie „Pro Carpathia” oraz Karpackie Inicjatywy Lokalne.
„Karpacka inicjatywa lokalna współfinansowana ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030” za pośrednictwem Stowarzyszenia „Pro Carpathia”.
Czyje prace będzie można zobaczyć?
Anna Papiernik-Wojdyła
Urodzona w 1984 r., absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, kierunek snycerstwo. W latach 2004-2009 studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni rysunku prof. Doroty Jajko-Sankowskiej w 2009. Laureatka II Nagrody im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nagroda specjalna za osobisty wkład w malarstwo polskiego artysty sztuki na III Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Rzeźby krain V4 – Trebisov (Słowacja) – 2010 r. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków (ZPAP), Orange Mannequin New York (Polish Team), grupy ASROPA założonej przez prof. dr Clemens Beungkun Sou”, stowarzyszenia jasielskich artystów plastyków – grupy „PLAJA”, OtwARTej Grupy” z Lublina (2012-2013).Obecnie w trakcie realizacji przewodu doktorskiego na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuki w Cieszynie. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą (Japonia, Macedonia, Ukraina, Słowacja, Portugalia, Korea Południowa, Austria). Uczestniczyła w wielu plenerach międzynarodowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Piotr Betlej
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Należy do trzech grup artystycznych; Buissonances (Francja), The Emotionalists (USA), Plaja (Polska).
Nagrody:
2016 – nagroda prac na papierze Salon Artystyczny ARTS Montmagny (Francja)
2014 – III nagroda “praca na papierze” ’Salon Artystyczny Bois Colombes (Francja)
2013 – nagroda Miasta Asnieres sur Seine za malarstwo w IV Biennale ‘’Art sur Scene ‘’ (Francja)
2012 – nagroda ‘’G.N.Finez Planard’’ Salon Artystyczny “Art Capital” Grand Palaise, Paryż (Francja)
2012 – III nagroda ‘’praca na papierze‘’ Salon Artystyczny Bois Colombes (Francja)
2011- Brązowy Medal za malarstwo Salon Artystyczny “Art Capital” Grand Palaise Paryż (Francja)
2010 – I nagroda za malarstwo Salon Artystyczny Bois Colombes (Francja)
2009 – nagroda za ‘’oryginalność tematu‘’ Salon Artystyczny ‘’Art sur Scene’’ Asnieres sur Seine (Francja)
1998 – nagroda Burmistrza Miasta Jasła za działalność kulturalną
Anna Brożyna
Urodzona w 1962 roku w Jaśle. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie (dyplom z tkaniny i historii sztuki). Pracowała jako projektant tkanin artystycznych i użytkowych w Tarnowie. Od wielu lat pracuje w Jasielskim Domu Kultury, gdzie zajmuje się organizacją wystaw, konkursów, plenerów oraz warsztatów plastycznych. Projektuje i wykonuje oprawę plastyczną spektakli, widowisk i koncertów. Prowadzi zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Uprawia malarstwo, malarstwo na jedwabiu, tkactwo. Od wielu lat bierze udział w Ogólnopolskich Wystawach Pedagogów Plastyki w Rzeszowie, oraz w Międzywojewódzkim Konkursie Akwareli-Ściana Wschodnia. 2012 rok – III nagroda na Ogólnopolskiej Wystawie Pedagogów Plastyki. 2014 rok – wyróżnienie w konkursie akwareli Ściana wschodnia” Od 1996 r. współpracuje z firmą „Dagmara” jako projektant. Od 2005 roku uczestniczy w międzynarodowych wystawach „Trendy we wzornictwie” we Frankfurcie n/M. Bierze udział w projektach i przedsięwzięciach plastycznych na rzecz miasta i jego mieszkańców.
Udział w wystawach:
Wystawa Prac Absolwentów PLSP Tarnów-1983 r.
Wystawa Tkaniny Artystycznej i Użytkowej Dom Rzemiosła Kraków- 1984 r.
Wystawa Prac Instruktorów Plastyki – Jasielski Dom Kultury 1987 r.
Wystawa Rękodzieła Artystycznego Muzeum Etnograficzne w Krakowie-1997 i 1998 r.
Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyki – BWA Rzeszów 1986 – 2014
Międzywojewódzka Wystawa Akwareli im. M. Strońskiego „Ściana Wschodnia”- Rzeszów 2014, 2015
Międzynarodowa Wystawa” Trendy we wzornictwie”- Frankfurt 2005-2015r.
Udział we wszystkich wystawach grupy PLAJA
Jan Kukułka
Urodził się w 1958 roku w Brzostku. Od 1970 roku mieszka w Jaśle. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Zawodowo zajmuje się reklamą wizualną, grafiką komputerową, fotografią, projektowaniem użytkowym i wystrojem wnętrz. Zajmował się też scenografią dla teatru lalek. Członek założyciel nieformalnego stowarzyszenia jasielskich plastyków „PLAJA”. Uprawia głównie malarstwo sztalugowe akrylowe i olejne, oraz maluje freski techniką tradycyjną i murale w kraju i zagranicą. Uczestniczył we wszystkich wystawach grupy „PLAJA”. Uczestnik plenerów krajowych i zagranicznych.
Małgorzata Joanna Samborska
Ur. 1960 r. w Krakowie. W 1979 r. Ukończyła Liceum Konserwacji Zabytków w Krakowie. Jest absolwentką ASP w Krakowie, Wydziału Rzeźby w pracowni prof. Antoniego Hajdeckiego i pracowni ceramiki Ludwiki Szemioth – Bursy. Po studiach uczyła rzeźby w Liceum Plastycznym w Krakowie. Od 1991 r. mieszka w Jaśle. Zajmuje się realizacją rzeźb w ceramice, kamieniu, brązie, malarstwem, emalią oraz konserwacją malarstwa i rzeźby. Prowadzi warsztaty ceramiczno-rzeźbiarskie, kursy rysunku. Była założycielem Stowarzyszenia Artystów Plastyków Ziemi Jasielskiej i grupy PLAJA. Prowadzi w Jaśle autorską galerię „MalGaleria”. Uczestniczyła w wielu wystawach i plenerach międzynarodowych w kraju i za granicą.
Bogdan Samborski
Ur. 1959 r. we Wrocławiu. Jest absolwentem ASP w Krakowie – wydział Rzeźby. Od 1991 r. mieszka w Jaśle. Realizuje swoje prace w ceramice, kamieniu, drewnie, brązie i emalii. Zajmuje się również medalierstwem. Uczestniczył w realizacji ołtarza i Drogi Krzyżowej w Nowym Targu – Kowańcu, w realizacji Drogi Różańcowej i pomnika Jana Pawła II w Ludźmierzu, w realizacji pomnika AK w Jaśle i pomnika poświęconego ofiarom września 1939 r. w Jaśle. Wykonał pomnik poświęcony ofiarom Katynia – Szeged (Węgry). Wykonał wiele tablic pamiątkowych między innymi: Królowej Jadwigi – Szkoła Podstawowa w Kunowej i Gimnazjum nr 1 w Jaśle, do Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, ks. Kazimierza Wojciechowskiego, Nikifora w Foluszu. Płaskorzeźby poświęcone rocznicy powstania Związku Inwalidów Wojennych – Jasło. Zaprojektował i zrealizował Statuetkę Mecenas Kultury – Jasło, Romualda Traugutta dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle, partnera biznesu dla Gamrat S.A jak również wiele medali. Był założycielem Stowarzyszenia Artystów Plastyków Ziemi Jasielskiej. Jest członkiem założycielem grupy „PLAJA”. Uczestniczył w wielu wystawach, sympozjach i plenerach rzeźbiarskich w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w wielu prywatnych zbiorach w kraju i za granicą.
red.