Strona główna Z życia Krosna Współpraca „Naftówki” z Politechniką Rzeszowską

Współpraca „Naftówki” z Politechniką Rzeszowską

166
0
Podpisano porozumienie "Naftówki" i Politechniki Rzeszowskiej

W styczniu Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 i Politechnika Rzeszowska podpisały porozumienie o współpracy. Od teraz łaczy ich nie tylko Ignacy Łukasiewicz, wspólny patron.

Umowę określającą warunki współpracy w zakresie działalności edukacyjnej  podpisali dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej oraz Joanna Kubit, dyrektor ZSP nr 4 w Krośnie.

Podpisane porozumienie ma na celu wymianę doświadczeń i dalszy rozwój nawiązanej współpracy.
Jako szkoła chcemy mieć partnerstwo najlepszych uczelni w regionie, a Politechnika Rzeszowska jest taką uczelnią. Jesteśmy przekonani, że wpłynie to na jakość i efektywność kształcenia naszych uczniów. Uczelnia ma natomiast możliwość współpracy z uczniami, którzy mogą zostać potencjalnymi studentami PRz – mówi Joanna Kubit,  dyrektor ZSP nr 4 w Krośnie.

Opiekę merytoryczną i patronat honorowy nad klasą politechniczną sprawował będzie Wydział Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. 

Politechnika Rzeszowska i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie mają wspólnego patrona Ignacego Łukasiewicza i to zobowiązuje do współpracy. Rolą uczelni jest wspomaganie szkolnictwa średniego. Chętnie będziemy służyć wiedzą i laboratoriami – mówi dr hab. inż. Stanisław Gędek, prof. PRzdziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej.  

Współpraca oparta będzie również na spotkaniach merytorycznych, wymianie doświadczeń i udziale nauczycieli w konferencjach organizowanych przez uczelnię. Porozumienie przewiduje także organizację staży dla nauczycieli i wykładów kadry akademickiej w ZSP nr 4 w Krośnie.

Fot. A. Rembisz

REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here