Strona główna Wiadomości Sport Srebro dla Beniaminka!

Srebro dla Beniaminka!

128
0

Przez dwa dni (8-9 grudnia) Krosno gościło znakomite drużyny młodzieżowe z Polski i zagranicy. Byliśmy świadkami piękna dziecięcego, młodzieżowego futbolu, ogromnej pasji, ambicji i serca jakie w grę wkładali nie tylko zawodnicy Beniaminka, ale i wszystkich drużyn uczestniczących w turnieju.  Krośnieński Beniaminek PROFBUD Krosno z powodzeniem przeszedł fazę grupową pokonując np. drużynę Górnika Zabrze (2:1) i gości ze Szwecji: IF Brommapojkarna (4:0). Wcale nie było łatwo, bo z Pogonią Szczecin krośnianie przegrali 4:0. Awans do fazy finałowej Beniaminek wywalczył po bardzo wyrównanym meczu z Lechem Poznań (3:2). Decydującą bramkę Patryk Prajsnar, który nie dał szans bramkarzowi strzelając w samo okienko bramki!
W fazie finałowej turnieju krośnianie pokonali Koronę Kielce w ćwierćfinale i Escolę Varsovia która po bardzo trudnym spotkaniu uległa dopiero w serii rzutów karnych.
W finale beniaminek zmierzył się ze znakomicie przygotowaną Legią Warszawa. Emocjonujące spotkanie zakończyło się wynikiem 3:5 i zasłużonym triumfem Legionistów.

Myślę że Beniaminek pokazał się z dobrej strony, każdy kto w ciągu dwóch dni odwiedził „PROFBUD Arenę” miał okazję się o tym przekonać. Owszem przytrafiły nam się dwa słabsze spotkania, ale zmęczenie też było dość duże, bo mecze były na bardzo wysokim poziomie. Finał z Legią to zdecydowana przewaga drużyny z Warszawy, aczkolwiek jestem mega szczęśliwy z wyniku jaki osiągnęliśmy. Trzy i pół roku jestem z tą drużyną i pierwszy raz byłem z nich tak dumny! Osobiście chciałbym podziękować każdemu – od kibiców, przez rodziców trenerów, organizatorów, sponsorów, dziennikarzy, aż po chłopaków. Myślę że to nasz wspólny sukces! – komentuje trener Beniaminka, Paweł Tomkiewicz.
Zawodnikom i trenerom gratulujemy wyników i pasji. Życzymy wytrwałości w dążeniu do kolejnych sukcesów!
\

https://www.facebook.com/326490694361547/videos/217317352517679/

Więcej szczegółów o turnieju i szkółce znajdziecie na http://beniaminek.org/

REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here