Strona główna Wiadomości Sport Spartakiada

Spartakiada

170
0
We wtorek 8 października br. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie odbędzie się Spartakiada Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Województwa Podkarpackiego, którego organizatorem będzie Fundacja Kompas i Dom Dziecka
Spartakiada Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Województwa Podkarpackiego

We wtorek 8 października br. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie odbędzie się Spartakiada Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Województwa Podkarpackiego, którego organizatorem będzie Fundacja Kompas i Dom Dziecka im. Janusza Korczaka przy finansowym wsparciu Fundacji „Orlen – Dar Serca”. W imprezie udział weźmie 15 placówek opiekuńczo – wychowawczych z całego Podkarpacia.

„Pomysł Spartakiady zrodził się już kilka lat temu. Cieszymy się, że udało się go doprowadzić do końca i zorganizować Spartakiadę. To ciekawa forma spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, dodatkowo w formie rywalizacji sportowej. To również oderwanie młodych ludzi od świata wirtualnego jakim dzisiaj są smartfony, komputery czy internet” –  informuje Marcin Józefowicz, pomysłodawca i organizator imprezy.

Organizacja Spartakiady to także współpraca organizatorów z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Krośnie oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. St. Pigonia w Krośnie oraz Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie.

Organizacja Spartakiady wiąże się z dużym nakładem finansowym, co bez wsparcia wspomnianej wcześniej Fundacji „Orlen – Dar Serca” i wielu innych sponsorów nie byłaby możliwa. Już teraz organizatorzy dziękuję za okazane Wielkie Serce i wsparcie finansowe, takim firmom i instytucjom jak: Orlen Oil, Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Drogowych w Rzeszowie, Splast, Cellfast, Nowy Styl, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie, Raf-Ekologia w Jedliczu, PGE Obrót S.A. w Rzeszowie, Auto-Dekor w Korczynie, Elektromechanika w Jedliczu czy też Antykwariat Podkarpacki.

Patronat honorowy nad imprezą objęli, m.in.: Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Starosta Krośnieński Jan Pelczar, Radny Miasta Krosna Paweł Krzanowski.

Natomiast patronat medialny objęły: Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie”, Dwutygodnik Społeczno – Kulturalny „KrosnoSfera”, Telewizja Polska Oddział w Rzeszowie, portal terazkrosno.pl, portal jedlicze24.pl, Radio Fara i Radio Trendy.

REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here