Strona główna Wiadomości Sport Międzynarodowa piłka w Krośnie!

Międzynarodowa piłka w Krośnie!

168
0
Organizatorem
Młodzi piłkarze wiedzą, że tylko gra zespołowa daje szansę na zwycięstwo - foto Michał Rysz

Za nami dwa turnieje „ORLEN Beniaminek Krosno Cup”!

W styczniu rozegrano pierwsze dwa turnieje w zimowej edycji „ORLEN Beniaminek Krosno Cup”. W pierwszy weekend nowego roku na murawę wybiegły drużyny z kategorii wiekowej U-13. Sympatycy młodzieżowego futbolu mogli oglądać wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie piłkarskim pojedynków, a w akcji można było zobaczyć zespoły z różnych zakątków Polski oraz drużynę ze Słowacji. W piątek i sobotę rozgrywana była faza grupowa po której poznaliśmy półfinalistów w grupach „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej”.

W niedzielę toczono już pojedynki o konkretne miejsca, a ostatecznie triumf w turnieju przypadł drużynie Stali Rzeszów, która w finale pokonała Górnika Libiąż. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Arkonii Szczecin. W turnieju zagrały dwie drużyny Beniaminka Profbud Krosno – zespoły z roczników 2007 i 2008, mimo iż nie udało się sięgnąć po medale to trener Kamil Pelczar był zadowolony z postawy swoich podopiecznych – „Dobry turniej w wykonaniu drużyny z rocznika 2007 pod względem walorów piłkarskich. Cieszy mnie, że potrafiliśmy realizować te rzeczy o których rozmawialiśmy w szatni. Natomiast duże słowa uznania za postawę dla o rok młodszego zespołu. Trzeba pamiętać, że rywalizowaliśmy z rocznikiem starszym i pod względem umiejętności piłkarskich tej różnicy nie było widać.”

Podczas ceremonii zakończenia turnieju indywidualne wyróżnienia w postaci powołania do drużyny „TOP 9” otrzymali Rafał Mikulski (Beniaminek U-13) i Patryk Dydak (Beniaminek U-12).

Organizatorem "ORLEN Beniaminek Krosno Cup" jest Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno, a "Sponsorem Głównym" turnieju firma PKN ORLEN.
Część z nich, za parę lat zobaczymy być może podczas rozgrywek lig światowych – foto Michał Rysz

Tydzień później drużyna Beniaminka Profbud Krosno z rocznika 2008 ponownie zagrała w turnieju „ORLEN Beniaminek Krosno”, bo tym razem rywalizacja toczyła się w kategorii U-12. Przez trzy dni można było oglądać aż 42 mecze piłkarskie, które przyniosły 88 goli. Do Krosna zawitały drużyny z kilku polskich województw i trzy zespoły z Ukrainy. Długa chłopaków z Arkonii Szczecin nie odbiła się na piłkarskiej formie i to właśnie młodzi zawodnicy ze Szczecina okazali się najlepsi wygrywając ostatni meczu turnieju z gospodarzami z Beniaminka Profbud Krosno. „Biało-niebiescy” do finału szli jak burza pokonując wszystkich rywali, a meczu o złoto także prezentowali się dobrze, ale o jedną bramkę lepsza okazała się Arkonia. Na trzecim stopniu podium w „ORLEN Beniaminek Krosno Cup U-12” stanęli zawodnicy SMS Żywiecka APN. Trener Beniaminka Marek Adamiak był bardzo zadowolony z gry swoich zawodników w całym turnieju – „W samych superlatywach muszę ocenić zespół i i boiskowe poczynania chłopaków. Wysoka obrona skutecznie wybijała przeciwników z rytmu, a gra ofensywna zarówno pod względem indywidualnym jak i zespołowym również stała na fajnym poziomie.” – podsumował turniej.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju w kategorii U-12 dobra postawa gospodarzy miała odzwierciedlenie w indywidualnych wyróżnieniach – Paweł Pelczarski został uznany za „Najlepszego Zawodnika Turnieju”, a w drużynie „TOP 9” znaleźli się także jego koledzy z zespołu Patryk Delimat i Patryk Prajsnar.

Organizatorem „ORLEN Beniaminek Krosno Cup” jest Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno, a „Sponsorem Głównym” turnieju firma PKN ORLEN. Kolejne piłkarskie emocje w Krośnie zaplanowano na 22-23 lutego, wówczas do Krosna przyjadą drużyny z rocznika 2009.

Beniaminek Krosno

REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here