Strona główna Wiadomości Społeczność Wkrótce może zabraknąć krwi!

Wkrótce może zabraknąć krwi!

124
0
Studenckie Koło Honorowych Dawców Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku
fot. Studenckie Koło Honorowych Dawców Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku

W związku z epidemią, liczba chętnych do oddawania krwi drastycznie zmalała. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o oddawanie krwi. Szpitale korzystają z zapasów, jednak zapotrzebowanie na krew nie maleje, jeśli nie będzie krwiodawców – krwi wkrótce zabraknie.

RCKiK apelują o oddawanie krwi, jednak należy spełnić więcej zasad niż dotychczas. Jeżeli w ostatnich 14-stu dniach odwiedziłeś/łaś regiony w których występuje koronawirus, miałeś/łaś kontakt z osobą wracającą z wymienionych niżej krajów lub osobą z potwierdzonym koronawirusem – NIE WCHODŹ DO PLACÓWKI POBORU KRWI!

komunikat_dla_dawcow_krwi2.jpg

Zmieniły się również zasady panujące w RCKiK Oddział Terenowy w Krośnie, przy wejściu znajduje się dozownik z płynem dezynfekującym, należy obowiązkowo zdezynfekować ręce. Następnie podchodzimy do stolika, na którym znajduje się szczegółowa ankieta wstępna. Ważne jest aby ją uzupełnić i poczekać przy stoliku na personel medyczny. Dopiero po tym czasie przystępuje się do rejestracji, kwalifikacji i oddania krwi.

Osoby, które wybierają się w najbliższym czasie do RCKiK aby oddać krew, proszone są o zmierzenie temperatury przed wyjściem z domu – w razie jej podwyższenia, należy zrezygnować z honorowego dawstwa. Każda pełnoletnia osoba która jest zdrowa i spełnia powyższe warunki może oddać honorowo krew. Pamiętajmy o tym szczególnym darze, z powodu panującej pandemii, duża ilość krwiodawców zrezygnowała z oddawania krwi, która jest teraz niezwykle potrzebna.

Patrycja Barna/RCKiK

REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here