Strona główna Wiadomości Społeczność Pomoc sąsiedzka

Pomoc sąsiedzka

134
0

W Krośnie rusza, zainicjowana przez ekipę GraTy akcja pomocy sąsiedzkiej. To wspaniała inicjatywa, którą wspieramy całym sercem. Pamiętajmy przy tym, żeby pomagać mądrze, dbając także o siebie. Bo pomaganie innym kosztem siebie jest złe tak samo, jak dbanie o siebie kosztem innych.

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”
– Flora Edwards

W Krośnie powstaje grupa „koronowolontariuszy”. Będą oni pomagać osobom, które wolałyby i powinny zostać w domu. Adresatami tej inicjatywy są głównie seniorzy i osoby przewlekle chore, które są samotne albo ich najbliżsi z jakiś powodów nie mogą w obecnej sytuacji im pomagać. Wolontariusze „pomocy sąsiedzkiej” zrobią zakupy, wykupią leki, wyprowadzą psa.

” Na czas zagrożenia powinniśmy zostać w domu, szczególnie seniorzy, kobiety w ciąży, a także osoby o osłabionym układzie odpornościowym. Część z nich może potrzebować wsparcia. Ruszamy więc z akcją Pomoc Sąsiedzka. Koronowolontariusze zachęcającą do opieki nad naszymi sąsiadami.

Kampania opiera się na sąsiedzkich relacjach i wzajemnym zaufaniu – osoby zdrowe, z zachowaniem zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, mogą pomagać najbardziej potrzebującym mieszkańcom niezakażonym i nieobjętym kwarantanną domową. Inicjatywa powstaje we współpracy z krośnieńskimi organizacjami pozarządowymi, instytucjami oraz lokalnymi aktywistami.

Poszukujemy wolontariuszy oraz koordynatorów dzielnic którzy pomogą nam zorganizować inicjatywę w gminie Krosno. Wystarczy mieć ukończony 18 rok życia i być zdrowym. Każda osoba zostanie przeszkolona, zaopatrzona w niezbędne informacje oraz asortyment do bezpiecznego świadczenia pomocy. ” – mówi Damian „Piórko” Ziemba – inicjator akcji

Jeżeli znasz kogoś, kto mógłby potrzebować takiej pomocy, powiedz mu o możliwości jej uzyskania.

Jeżeli chcesz zostać „koronowolontariuszem”, skontaktuj się! Działając wspólnie możemy zrobić więcej. Wspierając się na pewno łatwiej będzie przetrwać ten niełatwy dla wszystkich okres.

REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here