Strona główna Wiadomości W Krośnie nic się nie dzieje W Krośnie powstaje wybieg dla psów

W Krośnie powstaje wybieg dla psów

253
0

W sąsiedztwie dwóch osiedli: „Guzikówki” i bloków przy ul.Grodzkiej powstaje ogrodzony wybieg dla psów. To skutek apelu „ZielonegoKrosna” do władz miasta. Teren, będzie dostępny już od 1 stycznia, chociaż jeszcze nie będzie zaplanowanych urządzeń.

Na pierwszym etapie powstaje ogrodzenie z podwójnymi bramkami.

Na początku 2017 roku samorząd Krosna ogłosił konkurs na projekty zagospodarowania  terenów zielonych w mieście. Jednym z pomysłów dla obszaru w sąsiedztwie zjazdu z „obwodnicy” na „Guzikówkę” było przeznaczenie jego części na niewielki wybieg dla psów.
Grupa aktywistów z „Zielonego Krosna” poparta przez OTOZ Animals zaapelowała, żeby praktycznie cały ten skrawek zieleni oddać czworonogom. Samorząd przystał na to rozwiązanie. Właśnie powstaje ogrodzenie.

Wizualizacja urządzeń zabawowych dla psów.
Wizualizacja UM Krosno

Docelowo ten niewielki „park” będzie składał się z dwóch wydzielonych obszarów. Pierwszy stanowić będzie wybieg swobodny, wyposażony w małą architekturę. Drugi obszar zostanie wyposażony w urządzenia do ćwiczeń: pochylnia z podestem, słupki do slalomu, tunel rurowy, przeskok potrójny, równoważnię, podest „talerzowy”, pochylnię oraz układ bali okorowanych. Wejście do każdej z części prowadzić będzie przez śluzę z dwiema furtkami. Powierzchnia całkowita obejmująca wybieg wynosi 43 ary.

Wizualizacja urządzeń zabawowych dla psów.
Wizualizacja UM Krosno

Obiekt będzie dostępny do użytku od 1 stycznia 2019. W roku 2019 zaplanowano zakup i montaż urządzeń zabawowych dla psów, planowane są również nasadzenia roślin w obrębie tego terenu. 

REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here