Strona główna Wiadomości W Krośnie nic się nie dzieje Medytacja w codziennym życiu

Medytacja w codziennym życiu

210
0
wykład “Medytacja w codziennym życiu” Marcina Barańskiego w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Medytacja spokaja umysł i uniezależnia go od zmieniających się nieustannie warunków

W sobotę, 1 czerwca o godz. 18.00. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbędzie się wykład “Medytacja w codziennym życiu”. Wykład poprowadzi Marcin Barański, nauczyciel buddyzmu, wiceprzewodniczący Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu w Polsce. Po wykładzie będzie można zadać pytania i spróbować medytacji.

Buddyzm Diamentowej Drogi należy do grupy nauk buddyzmu tybetańskiego. Jest to największa i najpopularniejsza szkoła buddyzmu rozwijająca się w Europie, obu Amerykach i Australii. Dzisiaj głową Karma Kagyu jest XVII Karmapa Trinlej Taje Dordże,a wykwalifikowani nauczyciele, wykształceni przez jego poprzednika XVI Karmapę –tacy jak Szamar Rinpocze, Dzigme Rinpocze oraz Lama Ole Nydahl-wykładają nauki Buddy oraz uczą medytacji na całym świecie. Pierwszy polski ośrodek buddyzmu Diamentowej Drogi powstał w Krakowie w 1976 roku. Obecnie, ośrodki buddyjskie znajdują się w 47 miastach, a w 24 działają grupy. Zarówno do ośrodków, jak i na spotkania grup mogą przyjść osoby zainteresowane buddyzmem, chcące poznać naukę Buddy, nauczyć się medytacji.

Czym jest medytacja?

Medytacja buddyjska to precyzyjna metoda pracy z umysłem. Uspokaja umysł i uniezależnia go od zmieniających się nieustannie warunków. Celem medytacji jest uwolnienie umysłu od wszelkich słabości i ograniczeń oraz rozwinięcie w pełni wszystkich jego doskonałych właściwości, szczególnie nieustraszonej mądrości, spontanicznej radości i aktywnego współczucia. Regularna praktyka sprawia, że w coraz większym stopniu wszystko, co się wydarza, jest przeżywane jako świeże i interesujące, a działanie dla dobra innych staje się naturalne i spontaniczne.

Spotkania krośnieńskiej grupy medytacyjnej Diamentowej Drogi odbywają się odbywają się w każdy piątek o godz. 20.00. przy ul. Parkowej 21/10. Przyłączyć może się każdy kto chce nauczyć się buddyjskiej medytacji. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie. Medytacja prowadzona jest w języku polskim i jest nieodpłatna.

Kontakt:  781 691 262  lub 796 694 769


REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here