Strona główna Wiadomości W Krośnie nic się nie dzieje Krosno: Orszak Trzech Króli 2019

Krosno: Orszak Trzech Króli 2019 [FOTORELACJA]

289
0

6 stycznia obchodzone jest święto Objawienia Pańskiego, popularnie nazywane Świętem Trzech Króli. Z tej okazji w wielu miastach na świecie odbywają się parady uliczne nazywane “Orszakami Trzech Króli”.

Ulicami Krosna przeszedł, już po raz szósty, Orszak Trzech Króli organizowany przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące i Katolicką Szkołę Podstawową im. ks. B. Markiewicza  w Krośnie.

Wydarzeniu towarzyszył konkurs na najpiękniejszy strój kolędniczy oraz wspólne kolędowanie mieszkańców Krosna i przybyłych gości.

W Orszaku wziął udział ks. bp Stanisław Jamrozek. Na krośnieńskim rynku uczestników Orszaku, w imieniu władz miasta, powitał zastępca prezydenta Krosna, Bronisław Baran.

Orszakowi towarzyszyła również zbiórka pieniędzy na wyjazdy wakacyjne dla dzieci z rodzin, których nie stać na samodzielne sfinansowanie wypoczynku.

Autorami zdjęć z Orszaku są Izabela Gryb, Barbara Niedziela, Piotr Mercik oraz Tomasz Wajda z Krośnieńskiego Kółka Fotograficznego „Kuźnia Światła”.

„Kuźnia Światła” uczy fotografii i miłości do niej od 2006r. Ponadto zaraża pasją i pokazuje twórcze spojrzenie na świat. Jest miejscem spotkań amatorów – miłośników fotografii. Od początków istnienia przez kółko przewinęło się już kilkadziesiąt osób, powstały setki zdjęć, które prezentowano na licznych wystawach. Pasjona(u)ci fotografii spotykają się w Spółdzielczym Domu Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Więcej na www.kuzniaswiatla.pl.

REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here