Strona główna Wiadomości Lifestyle Rozbudowana Oberża i nowa oferta kulinarna

Rozbudowana Oberża i nowa oferta kulinarna

879
0
Restauracja Oberża w Krośnie
Świetna lokalizacja, przy drodze krajowej nr 28, popularnie zwanej obwodnicą Krosna.

Oberża przy ul. Czajkowskiego 94 nie narzekała na brak gości, przeciwnie, nieraz w porze obiadowej brakowało miejsca. Teraz lokal został rozbudowany, dodano nowe stoliki, a w menu pojawiają się nowe dania. Oberża nadal współpracuje ze znajdującym się po sąsiedzku Prywatnym Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych.

Hitem oberży są znakomite placki ziemniaczane, w tym podawane z wołowiną. Innymi charakterystycznymi daniami są tarty robione na cieście według własnego przepisu. Wykorzystywane w Oberży produkty pochodzą z lokalnych gospodarstw (oczywiście nie dotyczy to np. łososia), a np. żurek robiony jest na własnym zakwasie. Godziny otwarcia (od 9 do 21) i menu pozwalają na zjedzenie w lokalu śniadań, obiadów i kolacji.

Restauracja Oberża w Krośnie
Coś na ząb, czyli deska przekąsek

Niewątpliwym atutem Oberży jest doskonałe jedzenie, w tym dania oparte o wołowinę z bieszczadzkiej, ekologicznej hodowli. Wołowina pochodzi od zwierząt rasy piemontese wypasanych na podkarpackich wzgórzach. Pastwiskowe utrzymanie ma ogromy wpływ na jakość mięsa, dzięki temu w Oberży można się delektować wołowina pierwszorzędnej jakości charakteryzującą się relatywnie niską zawartością tłuszczu. W menu właśnie pojawiają się nowe propozycje oparte o wspomnianą wołowinę: burgery i steki.

Na liście oczywiście nie brakuje dań wegetariańskich. Oferta kulinarna Oberży cieszy się popularnością do tego stopnia, że w lokalu po prostu brakowało miejsca.
– Zdarzało się, że musieliśmy odmawiać naszym stałym klientom z powodu braku miejsc, szczególnie w porze obiadowej wszystkie stoliki były zajęte – mówią właściciele. Z tego powodu zdecydowano się na rozbudowę. Powiększył się sam lokal, dostawiono nowe stoliki. Rozbudowano też kuchnię by obsłużyć więcej klientów.

Restauracja Oberża w Krośnie
Pierogi z kurczakiem i szinakiem

Oberża świadczy też usługi cateringowe. Można też zamawiać dania na wynos.

Po pysznym jedzeniu, pora na coś dla ducha

Lokal współpracuje z pobliskim Prywatnym Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych. Część muzeum znajduje się kilka metrów pod ziemią, w poniemieckim schronie przeciwlotniczym z okresu II Wojny Światowej. Muzeum posiada eksponaty z naszego regionu, jednak część z nich jest unikatowa w skali światowej. Do takich przedmiotów należy amerykański pistolet maszynowy UD-40 czy rzadki okaz zasobnika pochodzącego ze zrzutu zaopatrzenia dla Armii Krajowej. Ciekawostką jest suknia ślubna uszyta ze spadochronu, czy pozostałości wydobytych pod Krosnem samolotów z okresu II Wojny Światowej. Twórcy muzeum osobiście zgromadzili tysiące przedmiotów i o każdym potrafią opowiedzieć niezwykłą historię. Bilet z Muzeum uprawnia do zniżki w Oberży. Działa to też w druga stronę, z paragonem z Oberży możemy uzyskać zniżkę do Muzeum.

– Połączenie zwiedzania Muzeum z rodzinnym obiadem w Oberży to znakomita oferta na wspólne spędzenie popołudnia – mówi Lesław Wilk z Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych.

REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here