Strona główna Wiadomości Lifestyle Jak zadbać o bezpieczeństwo

Jak zadbać o bezpieczeństwo

152
0
kamera IP Full HD, IT Kros, Krosno ul. Czajkowskiego
Dobrze jest mieć "oko" na swój dom i firmę nawet kiedy jesteśmy na wakacjach

Jak zabezpieczyć dom na czas wyjazdu na majówkę lub wakacje? Jak kontrolować dostęp do archiwum lub hali produkcyjnej w firmie? Okazuje się, że istnieją zaawansowane i niedrogie rozwiązania. Doradztwem i montażem urządzeń zajmuje się firma IT Kros z Krosna.

Firma istnieje od dwóch lat, od początku działalności zajmowała się instalacjami elektrycznymi i nadal jest to jedna z gałęzi jej działalności.

– Od samego początku zajmowaliśmy się też instalacjami teleinformatycznymi: alarmy, monitoring, ale też wideofony i domofony – mówi Jakub Bachota z IT Kros.

Indywidualny dobór rozwiązań
Od lutego IT Kros uruchomił sklep, w którym można zapoznać się z bliska z systemami bezpieczeństwa. Sklep znajduje się przy ul. Czajkowskiego 92.
Ogromnym atutem firmy jest możliwość dokonania analizy obiektu i dostosowania rozwiązań do indywidualnych potrzeb. W IT Kros nie tylko kupimy urządzenia, ale i zamówimy profesjonalny montaż.
Bez pomocy specjalistów trudno ocenić czy dysponujemy odpowiednią instalacją, która umożliwi zamontowanie kamerki, którą kupimy sobie w Internecie lub hurtowni.
– Dopiero instalator może określić jakie są możliwości montażu. My działamy w ten sposób, że sprawdzamy jakie są warunki i potrzeby w firmie lub domu klienta. Następnie dopasowujemy rozwiązania. Niekiedy trzeba zrobić nową instalację, a w innych przypadkach okazuje się, że wszystko jest gotowe do montażu urządzeń. Wtedy przystępujemy do montażu optymalnych urządzeń – wyjaśnia Jakub.  IT Kros bazuje w dużej mierze na wysoko ocenianych urządzeniach polskich firm SATEL, EURA-TECH, CYFRAL i wielu innych.

Drzwi z zamkiem zamykanym na zamek szyfrowy, IT Kros, ul Czajkowskiego
Szyld z zamkiem szyfrowym


„Kontrola dostępu”


Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór rozwiązań. Istnieje wiele form „kontroli dostępu”, w tym zamki szyfrowe, czytniki linii papilarnych. – Może to działać do tego stopnia, że przy wykorzystaniu linii papilarnych możemy wprowadzić „rejestrację czasu pracy”. Pracownik nie musi używać żadnej karty, a swoją  obecność na miejscu pracy potwierdza po prostu palcem – wyjaśnia Jakub, który w IT Kros zajmuje się między innymi optymalizacją stosowanych rozwiązań.
Możliwe są bardzo różne konfiguracje stosowanych rozwiązań, wszystko zależy od specyfiki firmy lub instytucji. „Kontrolę dostępu” stosuje się często w biurowcach, miejscach przechowywania dokumentacji, danych osobowych, w efekcie tego typu rozwiązania znajdziemy np. w pokojach nauczycielskich. „Kontrolę dostępu” stosuje się też w restauracjach w celu uniemożliwienia przypadkowym osobom dostępu do kuchni.


Alarmy i podgląd domu w telefonie


Istnieje też szeroki wachlarz systemów alarmowych. Do dyspozycji mamy np. czujki otwarcia drzwi, czujniki zbicia szyby, czujki ruchu. – W ten sposób możemy zostać poinformowani, że w domu jest intruz – zaznacza Jakub.
– Staramy się doradzać w taki sposób, żeby klient sam mógł zareagować bez potrzeby korzystania z „patroli interwencyjnych”. Gdy uruchamia się alarm właściciel otrzymuje powiadomienie na telefon. To może być w formie sms, albo głosowej. Warto to połączyć np. z systemem monitoringu. Wtedy nawet będąc nad morzem, na wakacjach w chwili alarmu możemy na smartfonie zobaczyć czy dzieje się coś niepokojącego i w razie potrzeby wezwać policję – przybliża temat Jakub Bachota.
Dzisiejsze kamery dają nam obraz bardzo wysokiej jakości, a dzięki oświetlaczom podczerwieni umożliwiają także obserwację w ciemności.

Wejście do sklepu it Kros przy ul. Czajkowskiego w Krośnie
Wejście do sklepu przy ul. Czajkowskiego

Dane kontaktowe

IT Kros Systemy Bezpieczeństwa
Krosno, ul. Czajkowskiego 92
731-133-144
biuro@it-kros.pl

artykuł sponsorowany


REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here