Strona główna Wiadomości W Krośnie nic się nie dzieje Pro Musica – 30 lat pasji do muzyki

Pro Musica – 30 lat pasji do muzyki

110
0
Koncert z okazji 30-lecia prywatnej szkoły muzycznej Pro Musica w Krośnie odbędzie się 2 czerwca o godz. 17.00. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
W jubileuszowym koncercie wystąpią uczniowi i absolwenci szkoły

W niedzielę, 2 czerwca o godz. 17.00., w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbędzie się jubileuszowy koncert prywatnej szkoły muzycznej Pro Musica.


„Mamy już 30 lat!”

Z okazji 30 lecia Prywatnej Szkoły Muzycznej Pro Musica, na scenie wystąpią uczniowie i absolwenci, którzy swoje pierwsze muzyczne kroki stawiali w krośnieńskiej szkole. W programie nie zabraknie solowych występów, instrumentalnych popisów. Usłyszymy także topowe utwory wykonywane przez chór, orkiestrę oraz zespoły kameralne Pro Musica z repertuaru polskich i zagranicznych artystów. Wystąpią m.in. Aleksandra Szmyd, która występuje na międzynarodowych scenach i współpracuje z Operą Wiedeńską oraz Rafał Tomkiewicz, absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, który również zawodowo koncertuje.

Pro Musica to najdłużej działająca Prywatna Szkoła Muzyczna w Polsce.

Państwo Anna i Adam Münzbergerowie założyli szkołę z pasji do muzyki. Po studiach w Warszawie zamarzyli, żeby stworzyć w Krośnie miejsce, w którym będą zaszczepiać w dzieciach miłość i pasję do muzyki. Świadomi tego, jak ważny w rozwoju dziecka jest kontakt z muzyką, stworzyli przestrzeń, w której chcieli dzielić się swoją wiedzą i edukować kolejne pokolenia młodych ludzi. Jak mówią, najcenniejszą nagrodą za wkład w tworzenie szkoły są dla nich sukcesy jej uczniów i absolwentów.

Powodów do dumy nie brakuje

Chór Pro Musica może poszczycić się muzycznym tourne m.in. po Francji, Włoszech, Anglii czy Finlandii, zaś utwór Ojcze z niebios zaśpiewali Papieżowi Janowi Pawłowi II w Watykanie. W dorobku szkoły jest także płyta Dzieci śpiewają kolędy. Szczególnym osiągnięciem było wystawienie trzech autorskich oper dziecięcych pt.: Alicja w Krainie Czarów, Calineczka oraz Opowieść wigilijna autorstwa państwa Urszuli i Andrzeja Mozgałów – nauczycieli szkoły, a także Missa brevis Wojciecha Gąbki – aranżera i dyrygenta orkiestry. Orkiestra oraz soliści szkoły przez 15 lat brali udział w International Galicja Blues Festival. W szkole państwa Münzbergerów zaczęły się muzyczne historie, które dla wielu uczniów stały się drogą do kariery.


REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here