Strona główna Zdarzyło się jutro Coraz bliżej KrosCon

Coraz bliżej KrosCon

161
0
KrosCon to konwent gier planszowych i fntastyki organizowany przez ekipę GraTy
Podczas KrosConu będzie można spotkać przybyszów z różnych stron

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja KrosConu. Co czeka na tych, którzy ostatnie dni sierpnia zdecydują się spędzić na tym fantastycznym wydarzeniu?

Piątek 30.08.2019

Games Room

12:00 – 22:00 – Przez cały czas trwania imprezy będzie funkcjonowała wypożyczalnia gier, w której każdy uczestnik bezpłatnie będzie mógł wypożyczyć dowolną grę, a osoby z obsługi wyjaśnią jej zasady.

Sala prelekcyjna

13:30 – 14:307 Grzechów Głównych Mistrzów GryGrzegorz Wieczorek

Mistrzowie Gry w grach pełnią rolę nieomylnych arbitrów.Jednak tak naprawdę często popełniają błędy. Szczególnie na samym początku swojej kariery. Najczęściej nie zdają sobie nawet sprawy, dlaczego sesja im nie wyszła, gdzie tak naprawdę się pomylili. Spróbujemy odnaleźć te błędy i pokazać, jak można ich uniknąć. 

15:00 – 16:00Wiedzówka z LotRBartosz Kawalec

Quiz z Wiedzy o Władcy Pierścieni! Kto zasługuje na Jedyny Pierścień oraz wieczną glorię i chwałę?

16:30 – 17:30Filmowo-serialowe uniwersum Marvel&DC Krystian Dziok

Marvel i DC to definitywnie największe firmy komiksowe na świecie. Postaci wykreowane przez obydwie korporacje od lat święcą triumfy na dużym i małym ekranie oraz w księgarniach. Głównym założeniem jest omówienie obecnej fazy twórczości Marvela i DC. 

18:00 – 19:00Story w storytellinguDamian “Piórko” Ziemba

Ludzie lubią słuchać historii. Spójrzmy na siebie. Wielu z nas nie mogło zasnąć bez opowiadań rodziców czy dziadków. Po prostu ciekawi nas, co robią inni, jakie mają problemy, jakie mają życie, jacy chcą być. Tak to po prostu działa już od tysięcy lat. W prelekcji dowiecie się, jak czarować słowem, bajerować ludzi, budzić pasję, urzekać słuchaczy.

Sala gier bitewnych

12:00 – 22:00Pokaz Bolt ActionJakub Kaczmarczyk, Marcin Stojecki

Historyczna gra bitewna z okresu II Wojny Światowej od wydawnictwa Warlord Games. Skala 28mm. Realistyczne zasady, pełne detali figurki w tym: oddziały, dowództwo, pojazdy pancerne, czołgi. Gra dla miłośników zarówno historii, jak i ciekawej taktycznej rozgrywki!

12:00 – 22:00Pokaz Middle Earth (Lord of the Rings)Paweł Grysztar

Gra bitewna w świecie Hobbita i Władcy Pierścieni łącząca doskonałe zasady rozgrywki z modelami znanymi z książek i filmów!

12:00 – 22:00Pokazy Warhammer 40,000 i Kill TeamMichał Drozd

Warhammer 40,000 to jeden z najpopularniejszych systemów bitewnych w Polsce. Podczas gry obejmujemy dowodzenie nad armią, której zadaniem jest wypełnienie misji. Świat przedstawiony w tym systemie to mroczne, gotyckie science-fiction fantasy.

Eliminacje do Mistrzostw Polski

12:00 – 14:30Kingdomino – gra taktyczno-strategicznawydawnictwo FoxGames

Kolorowa gra dla całej rodziny, która bazuje na znanej wszystkim mechanice domino. Stwórz własne królestwo, powiększaj  o pola z koronami i układaj je tak, żeby przyniosły jak najwięcej punktów!

15:00 – 19:00 Catan – gra ekonomicznawydawnictwo Galakta

Bardzo popularna na całym świecie gra rodzinno-ekonomiczna. Gracze są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich przewodzi świeżo założonej kolonii i rozbudowuje ją, stawiając na dostępnych obszarach nowe drogi czy  miasta. Każda kolonia zbiera dostępne dobra naturalne, które są niezbędne do modernizowania osiedli.


Strefa cosplay

12:00 – 14:30Świteź Cosplay sesja Q&A

15:00 – 16:00Świteź Cosplayzdjęcia z widzami

18:00 – 19:00Star Wars Cosplay – Sesja Q&AAndrzej Śnigórski i Tomasz Celej

19:30 – 21:00Polish Garrison Polonia Minor Squad zdjęcia z widzami

Sesje RPG

13:30 – 17:30Warhammer 2ed – „W skórze wilka”Marcin Wołczański

Jednostrzałowa kampania umiejscowiona w świecie warhammer fantasy role play, korzystająca z zasad drugiej edycji, dziejąca się po pierwszej burzy chaosu. Grupa towarzyszy wracających z frontu dociera do wioski, której mieszkańcy mają problem związany z wilkiem z pobliskiej jaskini.

18:00 – 20:30Deadlands – 7 wspaniałychGrzegorz Wieczorek


Sesja wprowadzająca do systemu Deadlands Reloaded oraz Savage World Edycja Przygodowa (wydana w tym roku). Idealna dla osób zaczynających przygodę z RPG oraz z systemem Deadlands.  Sesja przeznaczona będzie dla 7 graczy mających okazję bronić pewnej zapomnianej mieściny przed grupą bandytów i złem, którego nie rozumieją…

Strefa Kreatywna

16:00 – 17:30Makijaż oraz charakteryzacja męska w cosplayu i filmie Joanna Janiszewska

Hasło „męski makijaż” wzbudza wiele emocji, jednak nie da się ukryć, że istnieje
i staje się coraz bardziej popularny, a w niektórych sytuacjach wręcz niezbędny. Linie kosmetyków do make-upu dla mężczyzn są wypuszczane przez największe domy mody, a na YouTubie i Instagramie przybywa urodowych blogerów i vlogerów. 

18:00 – 22:00Warsztaty brydżoweTamara i Jurek Michelis

Licytacja bez atu? Co to znaczy? Jak wyłożyć „stolik”? Kontra? Na te i inne pytania pomożemy Ci znaleźć odpowiedź już w najbliższy piątek na brydżu!  Brydż to niesamowicie dynamiczna gra karciana, która wciąga już od pierwszej rozgrywki! Nie wierzysz? Przyjdź i się przekonaj. 

Strefa gier

12:00 – 22:00Druk 3d, VR, LEGO, konsoleSKN NEO PWSZ

Koło NEO pokaże Wam rozwiązania technologiczne XXI wieku, takie jak Druk 3D, Wirtualna rzeczywistość czy też nauka programowania z LEGO.

Sobota 31.08.2019

Games Room

12:00 – 22:00 – Przez cały czas trwania imprezy będzie funkcjonowała wypożyczalnia gier, w której każdy uczestnik bezpłatnie będzie mógł wypożyczyć dowolną grę, a osoby z obsługi wyjaśnią jej zasady.

Sala prelekcyjna

13:30 – 14:30Polskie wydania dzieł J.R.R. TolkienaWitold Lonc 

Prezentacja multimedialna jest próbą przedstawienia najważniejszych dzieł Tolkiena, które do tej pory ukazały się w Polsce z uwzględnieniem m.in. różnych ciekawostek na ich temat.

15:00 – 16:00O grach bitewnych i figurkowych słów kilkaPaweł Grysztar

Na prelekcji dowiecie się, co to jest gra bitewna/figurkowa, jak się w nią gra, jakie są rodzaje takich gier, jak, moimi oczami, wygląda polska scena wargamingowa. Jak
i gdzie grać, co jest potrzebne, ile trzeba zainwestować, żeby zacząć zagłębiać się w tę pasję. 

16:30 – 17:30Gra o tron, czyli świątynia sztuki o wielu twarzachKatarzyna Solińska

Postaramy się, niczym Trójoka Wrona, odbyć podróż w przeszłość, przez 8 sezonów serialu w poszukiwaniu ukrytych tam motywów ze sztuki, baśni i mitów. Z odwagą godną Samwella sięgniemy po rozpadające się manuskrypty i zapomniane rulony, pełne kultowych i kulturowych odniesień. Uwaga! Nie obędzie się bez spoilerów
z serialu, historii sztuki i mitologii.

18:00 – 19:00Jesteśmy sami w kosmosie?Piotr Dymiński

„Wyższa cywilizacja przyjeżdża tymi „UFami” (…) oni nam przeszkodzą, przetną na pół, Ziemia się zwinie, wszystkich nas zgniecie” – przestrzegał znany laureat Nobla
w Krośnie. Czy grozi nam inwazja z kosmosu? Seth Shostak z SETI twierdzi, że pierwszy kontakt nastąpi w najbliższych dziesięcioleciach. Jak oszacować te szanse
i czy to możliwe, że jesteśmy całkiem sami w tak ogromnym kosmosie?

19:30 – 22:00Warsztaty Improwizacji Teatralnej – Artur Ryś

To możliwość nabrania dystansu do siebie i świata, rozwinięcia w sobie humoru
i kreatywności. Dostaniesz możliwość sprawdzenia się w grze aktorskiej, będziesz mógł stworzyć wyjątkowe postaci, a także w pełni oddać prawdziwego siebie w każdej roli.

Sala gier bitewnych

12:00 – 22:00Pokaz Bolt ActionJakub Kaczmarczyk, Marcin Stojecki

Historyczna gra bitewna z okresu II Wojny Światowej od wydawnictwa Warlord Games. Skala 28mm. Realistyczne zasady, pełne detali figurki, w tym oddziały, dowództwo, pojazdy pancerne, czołgi. Gra dla miłośników zarówno historii, jak
i ciekawej taktycznej rozgrywki!

12:00 – 22:00 Pokaz Middle Earth (Lord of the Rings)Paweł Grysztar

Gra bitewna w świecie Hobbita i Władcy Pierścieni, łącząca doskonałe zasady rozgrywki z modelami znanymi z książek i filmów!

12:00 – 22:00Pokazy Warhammer 40,000 i Kill TeamMichał Drozd

Warhammer 40,000 to jeden z najpopularniejszych systemów bitewnych w Polsce. Podczas gry obejmujemy dowodzenie nad armią, której zadaniem jest wypełnienie misji. Świat przedstawiony w tym systemie to mroczne, gotyckie science-fiction fantasy.

12:00 – 22:00X-Wing Gra figurkowaAleksander Gurbiel

X-Wing to szybka taktyczna gra osadzona w uniwersum Star Wars. W trakcie rozgrywki gracze kontrolują gwiezdne myśliwce Sojuszu Rebeliantów albo Imperium Galaktycznego, wybierają pilotów, którzy siądą za ich sterami, wyposażają je
w specjalne bronie i usprawnienia – wszystko to w celu pokonania swoich rywali.

Eliminacje do Mistrzostw Polski

12:00 – 14:30Carcassone – strategiczna gra planszowawydawnictwo Bard Centrum Gier

Gracze wyciągają losowe elementy planszy i kładą na stole, ustawiając przy sobie tak, aby stworzyć nowe zamki, rzeki i łąki. Gdy skonstruujesz nowy obiekt, możesz przejąć nad nim kontrolę. Im więcej żetonów znajduje się na stole, tym obiekty robią się coraz większe, a z, czasem się łączą.

16:30 – 20:30Neuroshima Hex! – gra logiczno-taktycznawydawnictwo Portal Games

Planszowa gra strategiczna rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez mutantów i bezwzględne maszyny Molocha. Każdy gracz dowodzi jedną z armii, składającej się z żetonów jednostek, modułów i akcji, które wykłada się na heksagonalnej planszy pola bitwy.

Strefa cosplay 

13:30 – 14:30World of Bishcraftsesja Q&A

15:00 – 17:30World of Bishcraftzdjęcia z widzami

18:00 – 19:00Talon’s Cosplay Crusadesesja Q&A

19:30 – 22:00Talon’s Cosplay Crusadezdjęcia z widzami

Sesje RPG

13:30 – 14:30Efekt Mocy – Premierowe granieJakub „Sil” Węgrzynowicz

Pragniesz przeżyć przygodę? To twoja szansa! Na sesji w nowej grze fabularnej Efekt Mocy, która pozwoli ci się wcielić w postaci gwiezdnych bohaterów, rodem z ulubionych filmów science-fiction.

19:30 – 22:00Masks – Four Elements: The Darkest TimelineWojciech Kozdrój

(OPIS)

Strefa Kreatywna

12:00 – 14:30Twórcy Światów – panel dyskusyjnyAndrzej Śnigórski, Tomasz Celej i Piotr Zych

Światotworzeniem nazywa się proces projektowania fikcyjnego świata, czasem związanego z całym wyimaginowanym uniwersum. We własnym, fikcyjnym uniwersum zawrzeć można zbudowane wedle swojego pomysłu elementy, takie jak: geografia, ekologia, historia, teologia itp. Zależnie od konwencji różne składniki będą mieć różny wpływ na ostateczny wyraz i odbiór.

15:00 – 16:00Po co komu historiaAgnieszka Bukowczan – Rzeszut

Historia jest fascynująca. Odpowiada ona na pytanie „dlaczego tak jest?”. W historii są zapisane nasze tradycje, wierzenia, kultura… Historia pozwala nam też na to, żebyśmy nie musieli popełniać tych samych błędów. A poza tym dzięki historii możemy tworzyć filmy i gry, których akcja rozgrywa się w zamierzchłych czasach.

16:30 – 17:30Pół Wieku Poezji Później – fanowski film w świecie Wiedźminaspotkanie z ekipą filmową

Pół Wieku Poezji Później to film w reżyserii Jakuba Nurzyńskiego, którego akcja dzieje w uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Film będzie opowiadał historię wiedźmina Lamberta. Wydarzenia mają miejsce 30 lat po tych znanych z książek Sapkowskiego. Początkowo miała to być zaledwie półgodzinna produkcja, ale dzięki wsparciu fanów i kilku finansowym zbiórkom film zamienił się w znacznie większe przedsięwzięcie.

18:00 – 22:00Z Legend do naszego świata – charakteryzacja Słowiańskiej PołudnicyJoanna Janiszewska

Produkcje teatralne i filmowe często wymagają obecności charakteryzatorów na planie. Podbite oko, blizny, rany czy poparzenia, które widzimy na szklanym ekranie są wypadkową wiedzy, talentu i umiejętności posługiwania się specjalistycznymi kosmetykami. Kulisy tej pracy będzie można poznać podczas pokazu charakteryzacji filmowej, który poprowadzi Joanna Janiszewska. 

Strefa gier

12:00 – 22:00Druk 3d, VR, LEGO, konsoleSKN NEO PWSZ 

Koło NEO pokaże Wam rozwiązania technologiczne XXI wieku, takie jak Druk 3D, Wirtualna rzeczywistość czy też nauka programowania z LEGO.


12:00 – 22:00Fireside Gathering HearthStone  – Turnieje Podkarpacie

Spotkania Fireside Gathering to świetna okazja, aby wspólnie ze znajomymi pograć
w Hearthstone poza domem i poznać innych miłośników karcianych zmagań! Weź udział w spotkaniu Fireside Gathering, a otrzymasz specjalny rewers kart oraz aby zdobyć czarnoksiężnika. 

REKLAMA

Tutaj może znaleźć się Twoja reklama.

Poznaj naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here